Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Já jsem sociálně vyloučený, kdo je víc

15. 08. 2016 8:00:00
“Nemat robotu a mat love to by chceli mnohi” zpíva Rytmus v songu Moja štvrť. Možná by se měl podívat do Brna. Tam se to stává díky neomarxistickým sociálním inženýrům realitou - rozdávají byty a miliony tzv. sociálně vyloučeným.

Co je lepší, chodit do práce, vydělávat, nebýt trestaný, nebrat drogy nebo nikdy nepracovat, žít z dávek, dlužit na nájemném, mít kriminální minulost či problémy se závislostmi?

Zdánlivě jednoduchá otázka, při které by většina lidí volila první možnost. Co se však stane, pokud se k moci na místní úrovni dostanou marxisté, kteří mají potřebu řídit životy všem lidem, jak se to stalo v Brně v případě hnutí Žít Brno?

Tito sociální inženýři nesnášejí lidi, kteří se o sebe umí postarat sami, protože takoví lidé je nepotřebují a nevolí je. A tak se rozhodli udělat novou elitu z tzv. sociálně vyloučených. Podle jejich terminologie tam patří například - osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách a v jejich okolí; děti, žáci a mládež ohrožení školním neúspěchem a jejich rodiče; národnostní menšiny a cizinci; etnické menšiny (zejména Romové); osoby ohrožené závislostí nebo závislé na návykových látkách či osoby opouštějící ústavní zařízení, náhradní rodinnou péči nebo zařízení výkonu trestu a pachatelé trestných činů, oběti a osoby z jejich bezprostředního okolí.

Lidem, kteří by v normálně fungující společnosti žili tak, jak si zaslouží, rozdávají zadarmo městské byty a stamiliony korun na programy určené na jejich podporu. Až 800 milionů korun jde na jejich bydlení, kulturní aktivity, platí se kroužky jejich dětem či dokonce se z veřejných peněz podporují kriminálníci, kteří se vrací z vězení a jejich rodiny.

Šílené neomarxistické sny v praxi

Vše je popsáno v dokumentu Strategický plán sociálního začleňování pro roky 2016 až 2019, který vypracovalo Žít Brno a schválilo na jaře Brněnské zastupitelstvo, tedy zejména koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strana zelených. Dokument má 183 stran a jeho přečtení vyžaduje nejen trpělivost, ale také pevné nervy. Viz http://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/OSP/dokumenty/SPSZ_mesta_Brna_2016-2019_final.pdf

Nevěřím, že všichni zastupitelé vůbec věděli, co schvalují, neboť jde o věci, které v praxi znamenají hrozbu pro zdravý vývoj společnosti. Bohužel nyní však vrchní ideolog Žít Brno Martin Freund již začal své šílené plány uskutečňovat.Jako první přišla na řadu oblast bydlení.

Prvních padesát rodin neplatičů již dostalo přednostně obecní byt. A to i v lukrativních lokalitách, například na ulici Černopolní (pro ty, kdo neznají Brno, je to ulice, na které je světoznámá vila Tugendhat).Tito lidé přitom dluží desítky tisíc korun na nájemném.

V Brně přitom bylo k 30.6. letošního roku celkem 6 643 žadatelů o byt. Přitom podmínkou pro to, aby se vůbec o byt mohli ucházet, je právě jejich bezdlužnost vůči městu. To se nedá nezvat jinak než dvojí metr. Paradoxní je to hlavně v souvislosti s tím, že jedním z nejoblíbenějších socialistických zaklínadel jsou “rovné příležitosti”. Jak vidno, rovné jak pro koho.

Nové byty nejen pro neplatiče, ale i pro závislé

Neomarxistům nestačí jen rozdat byty a platit za nepřizpůsobivé lidi nájem. V jejich plánech se počítá například s “nákupem bytů pro účely sociálního bydlení osob ohrožených závislostmi -15 bytů za 33 milionů korun”. Čili ještě lepší než jen mít dluhy je navíc fetovat - pak dostanete k dispozici nový byt v hodnotě dva miliony korun.

K přidělování bytů patří i dohled nad novými nájemníky. Ten přijde daňové poplatníky taky draho. Lidem, kteří budou zjišťovat, jak se závislým v nových bytech líbí, připadne 11 a půl milionů korun. Takto je to napsáno v projektu - “realizace a vyhodnocení projektu sociálního bydlení pro osoby ohrožené závislostmi 15 domácností/ 25 osob 11.584.000 Kč”.

Podpora trestanců a další perličky

Desítky milionů nejdou jen na bydlení. Z veřejných peněz se mají podporovat kriminálníci čili slovy sociálních inženýrů “integrační aktivity pro osoby vykonávající alternativní typ trestu, osoby po návratu z výkonu trestu nebo osoby žijící rizikovým způsobem života”. Pro 470 takových lidí je vyčleněno 10 milionů korun.

Další peníze jdou na aktivity dětí z tzv. sociálně vyloučených rodin. Na projekt “Začlenění co nejvyššího počtu dětí do předškolního vzdělávání ve věku od 3 let”, který zahrnuje například i “práce s rodinami: vzdělávání rodiny, posilování rodičovských kompetencí, motivace rodiny ke vzdělávání” je určeno 7,1 milionů Kč a cílem je takto začlenit 36 dětí a žáků. Čili přeloženo - začlenění jednoho (většinou Romského) dítěte bude stát 200 tisíc korun, za které budou jeho rodiče motivováni, aby se s ním doma učili.

Další oblasti Strategického plánu sociálního začleňování pro roky 2016 až 2019 zahrnují podporu zaměstnanosti těchto skupin obyvatel, jejich kulturní vyžití či boj proti jejich negativnímu vnímání majoritní společností.
Vše rozeberu později v samostatných článcích.

Desítky milionů pro IQ Roma servis

Neomarxisté a na ne navázané neziskovky svou práci nedělají jen tak z dobré vůle. Jsou za to královsky odměňováni. Například „Pilotní testování rychlého zabydlení “ tedy výše zmíněného rozdání městských bytů neplatičům zahrnuje i položku “Předprojektová příprava, konzultační, poradenské a právní služby” ve výši 22, 568 milionů korun.

Z této částky 39,61 % dostane statutární město Brno, 31,67 % Ostravská univerzita a 28,72 % IQ Roma servis. Tato organizace je partnerem celého projektu ve výši zhruba 800 milionů korun a bude z něj čerpat desítky milionů korun.

Podporovat nepřizpůsobivé nebo nadané?

Podle mého názoru šílený sociální experiment v Brně nastoluje otázku vývoje celé společnosti.

Chceme raději podporovat stovkami milionů korun rozrůstání komunity těžce přizpůsobivých lidí, kteří si po generace nedokázali osvojit základní návyky života v majoritní společnosti? Chceme je učit starat se o sebe nebo jim dáme vše zdarma?

Nebo raději za stejnou dostupnou částku podpořit nadané děti a jejich rodiny, například takovým nastavením podmínek, aby i pracující lidé byli motivováni mít více dětí.

Z jakého jediného důvodu nemá na porodné nárok každá žena, ale jen ženy, které jsou takzvaně sociálně slabé apod.?

Chudí lidé a lidé, kteří se vlastním přičiněním dostali na okraji společnosti vždy existovali a existovat budou. Stejně tak existují lidé, kteří jim pomáhají. Nemám nic proti dobrodincům, kteří věnují peníze potřebným. Vše by však mělo být na dobrovolné bázi. Neziskové organizace by si měly získat peníze od dárců a svými aktivitami.

Kupovat byty pro závislé či financovat rodiny trestanců z veřejných zdrojů, tedy z daní všech lidí, není už jen socialismus, ani dokonce neomarxismus. To je bolševický přístup ke správě veřejných zdrojů.

Autor: Vladimír Kuchař | pondělí 15.8.2016 8:00 | karma článku: 40.58 | přečteno: 2745x

Další články blogera

Vladimír Kuchař

Lucie - dvojnásobná oběť multikulti propagandy

Chudák Lucie. Aniž by si to uvědomovala, stala se dvojnásobnou obětí multikulti propagandy. Šestnáctiletá „Lála“ Myslíková si užila 5 minut slávy. Ale vše je samozřejmě nakonec jinak.

8.5.2017 v 9:01 | Karma článku: 44.45 | Přečteno: 3422 | Diskuse

Vladimír Kuchař

Děkuji nechci. Dělejte to, co máte. A pak odejděte

Neomarxističtí sociální inženýři z Žít Brno se posunuli na další level. Chtějí diktovat soukromým firmám, za kolik mají prodávat své služby. Místo toho, aby dělali práci, kterou mají dělat.

14.12.2016 v 8:49 | Karma článku: 37.80 | Přečteno: 2394 | Diskuse

Vladimír Kuchař

Nad Brnem zavlála neomarxistická trapnost

Vyvěšení rudých trenek nad brněnským hradem má jen málo společného s uměním, spíše s neomarxistickým viděním světa. Obecní šašek Hollan postoupil na další úroveň trapnosti.

29.6.2016 v 22:05 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2619 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Zničíme KLDR, pokud neskončí provokace.

Toto je věta z projevu prezidenta USA na plénu OSN. Nechápu, proč se takto Donald Trump projevuje.Patřil jsem k těm,kteří očekávali zásadní změnu rétoriky amerických prezidentů. Bohužel jsem zarmoucen a nechápu tyto postoje.

19.9.2017 v 18:03 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 403 | Diskuse

Libor Fleischhans

Měření emisí nezkvalitní, rozhodli o tom mocní

Servisní pokyny ŠKODA Auto ohrožují bezpečnost státu. Policejní vozy neprošly emisní kontrolou, neměly totiž načtené emisní testy v Readiness Code, které koncern u "měření emisí" vyžaduje. Včera výrobce pokyny změnil, auta projdou

19.9.2017 v 8:53 | Karma článku: 13.89 | Přečteno: 426 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Boje mezi taxikáři a řidiči Uberu, na místo jede i policie

Již je to tady.Nové možnosti v IT technice dokáží fungovat lépe a laciněji než staré způsoby.Jde o určité sdílení dopravních prostředků i když nelze vyloučit určitou konkurenci v dopravních službách.

18.9.2017 v 15:14 | Karma článku: 10.80 | Přečteno: 576 | Diskuse

Roman Máca

Na Česko chce poslat ruské tanky, současně od Čechů prosí peníze

Petr Michalů je skutečně zvláštní postavou internetového dění. Před více než rokem odcestoval do Ruska, aby tam požádal o politický azyl. Prý ho z ČR vyhnali. Odtud nazývá Čechy otroky, ale zároveň je prosí o peníze.

18.9.2017 v 14:45 | Karma článku: 40.36 | Přečteno: 7037 | Diskuse

Pavel Dudr

Dánsko pátá nejpokojnější země světa a ČR šestá?

Za poslední dva roky vzrostl počet znásilnění v Dánsku o 196% (1) a dánská vláda ohledně eskalace zločinu migrantů říká, že je to „nejhorší situace od druhé světové války" (2)

17.9.2017 v 21:48 | Karma článku: 31.44 | Přečteno: 917 | Diskuse
Počet článků 13 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4185
Brněnský patriot, který vidí svět a lidi kolem sebe převážně nevážně.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.