Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Já jsem sociálně vyloučený, kdo je víc

15. 08. 2016 8:00:00
“Nemat robotu a mat love to by chceli mnohi” zpíva Rytmus v songu Moja štvrť. Možná by se měl podívat do Brna. Tam se to stává díky neomarxistickým sociálním inženýrům realitou - rozdávají byty a miliony tzv. sociálně vyloučeným.

Co je lepší, chodit do práce, vydělávat, nebýt trestaný, nebrat drogy nebo nikdy nepracovat, žít z dávek, dlužit na nájemném, mít kriminální minulost či problémy se závislostmi?

Zdánlivě jednoduchá otázka, při které by většina lidí volila první možnost. Co se však stane, pokud se k moci na místní úrovni dostanou marxisté, kteří mají potřebu řídit životy všem lidem, jak se to stalo v Brně v případě hnutí Žít Brno?

Tito sociální inženýři nesnášejí lidi, kteří se o sebe umí postarat sami, protože takoví lidé je nepotřebují a nevolí je. A tak se rozhodli udělat novou elitu z tzv. sociálně vyloučených. Podle jejich terminologie tam patří například - osoby žijící v sociálně vyloučených lokalitách a v jejich okolí; děti, žáci a mládež ohrožení školním neúspěchem a jejich rodiče; národnostní menšiny a cizinci; etnické menšiny (zejména Romové); osoby ohrožené závislostí nebo závislé na návykových látkách či osoby opouštějící ústavní zařízení, náhradní rodinnou péči nebo zařízení výkonu trestu a pachatelé trestných činů, oběti a osoby z jejich bezprostředního okolí.

Lidem, kteří by v normálně fungující společnosti žili tak, jak si zaslouží, rozdávají zadarmo městské byty a stamiliony korun na programy určené na jejich podporu. Až 800 milionů korun jde na jejich bydlení, kulturní aktivity, platí se kroužky jejich dětem či dokonce se z veřejných peněz podporují kriminálníci, kteří se vrací z vězení a jejich rodiny.

Šílené neomarxistické sny v praxi

Vše je popsáno v dokumentu Strategický plán sociálního začleňování pro roky 2016 až 2019, který vypracovalo Žít Brno a schválilo na jaře Brněnské zastupitelstvo, tedy zejména koalice ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strana zelených. Dokument má 183 stran a jeho přečtení vyžaduje nejen trpělivost, ale také pevné nervy. Viz http://www.brno.cz/fileadmin/user_upload/sprava_mesta/magistrat_mesta_brna/OSP/dokumenty/SPSZ_mesta_Brna_2016-2019_final.pdf

Nevěřím, že všichni zastupitelé vůbec věděli, co schvalují, neboť jde o věci, které v praxi znamenají hrozbu pro zdravý vývoj společnosti. Bohužel nyní však vrchní ideolog Žít Brno Martin Freund již začal své šílené plány uskutečňovat.Jako první přišla na řadu oblast bydlení.

Prvních padesát rodin neplatičů již dostalo přednostně obecní byt. A to i v lukrativních lokalitách, například na ulici Černopolní (pro ty, kdo neznají Brno, je to ulice, na které je světoznámá vila Tugendhat).Tito lidé přitom dluží desítky tisíc korun na nájemném.

V Brně přitom bylo k 30.6. letošního roku celkem 6 643 žadatelů o byt. Přitom podmínkou pro to, aby se vůbec o byt mohli ucházet, je právě jejich bezdlužnost vůči městu. To se nedá nezvat jinak než dvojí metr. Paradoxní je to hlavně v souvislosti s tím, že jedním z nejoblíbenějších socialistických zaklínadel jsou “rovné příležitosti”. Jak vidno, rovné jak pro koho.

Nové byty nejen pro neplatiče, ale i pro závislé

Neomarxistům nestačí jen rozdat byty a platit za nepřizpůsobivé lidi nájem. V jejich plánech se počítá například s “nákupem bytů pro účely sociálního bydlení osob ohrožených závislostmi -15 bytů za 33 milionů korun”. Čili ještě lepší než jen mít dluhy je navíc fetovat - pak dostanete k dispozici nový byt v hodnotě dva miliony korun.

K přidělování bytů patří i dohled nad novými nájemníky. Ten přijde daňové poplatníky taky draho. Lidem, kteří budou zjišťovat, jak se závislým v nových bytech líbí, připadne 11 a půl milionů korun. Takto je to napsáno v projektu - “realizace a vyhodnocení projektu sociálního bydlení pro osoby ohrožené závislostmi 15 domácností/ 25 osob 11.584.000 Kč”.

Podpora trestanců a další perličky

Desítky milionů nejdou jen na bydlení. Z veřejných peněz se mají podporovat kriminálníci čili slovy sociálních inženýrů “integrační aktivity pro osoby vykonávající alternativní typ trestu, osoby po návratu z výkonu trestu nebo osoby žijící rizikovým způsobem života”. Pro 470 takových lidí je vyčleněno 10 milionů korun.

Další peníze jdou na aktivity dětí z tzv. sociálně vyloučených rodin. Na projekt “Začlenění co nejvyššího počtu dětí do předškolního vzdělávání ve věku od 3 let”, který zahrnuje například i “práce s rodinami: vzdělávání rodiny, posilování rodičovských kompetencí, motivace rodiny ke vzdělávání” je určeno 7,1 milionů Kč a cílem je takto začlenit 36 dětí a žáků. Čili přeloženo - začlenění jednoho (většinou Romského) dítěte bude stát 200 tisíc korun, za které budou jeho rodiče motivováni, aby se s ním doma učili.

Další oblasti Strategického plánu sociálního začleňování pro roky 2016 až 2019 zahrnují podporu zaměstnanosti těchto skupin obyvatel, jejich kulturní vyžití či boj proti jejich negativnímu vnímání majoritní společností.
Vše rozeberu později v samostatných článcích.

Desítky milionů pro IQ Roma servis

Neomarxisté a na ne navázané neziskovky svou práci nedělají jen tak z dobré vůle. Jsou za to královsky odměňováni. Například „Pilotní testování rychlého zabydlení “ tedy výše zmíněného rozdání městských bytů neplatičům zahrnuje i položku “Předprojektová příprava, konzultační, poradenské a právní služby” ve výši 22, 568 milionů korun.

Z této částky 39,61 % dostane statutární město Brno, 31,67 % Ostravská univerzita a 28,72 % IQ Roma servis. Tato organizace je partnerem celého projektu ve výši zhruba 800 milionů korun a bude z něj čerpat desítky milionů korun.

Podporovat nepřizpůsobivé nebo nadané?

Podle mého názoru šílený sociální experiment v Brně nastoluje otázku vývoje celé společnosti.

Chceme raději podporovat stovkami milionů korun rozrůstání komunity těžce přizpůsobivých lidí, kteří si po generace nedokázali osvojit základní návyky života v majoritní společnosti? Chceme je učit starat se o sebe nebo jim dáme vše zdarma?

Nebo raději za stejnou dostupnou částku podpořit nadané děti a jejich rodiny, například takovým nastavením podmínek, aby i pracující lidé byli motivováni mít více dětí.

Z jakého jediného důvodu nemá na porodné nárok každá žena, ale jen ženy, které jsou takzvaně sociálně slabé apod.?

Chudí lidé a lidé, kteří se vlastním přičiněním dostali na okraji společnosti vždy existovali a existovat budou. Stejně tak existují lidé, kteří jim pomáhají. Nemám nic proti dobrodincům, kteří věnují peníze potřebným. Vše by však mělo být na dobrovolné bázi. Neziskové organizace by si měly získat peníze od dárců a svými aktivitami.

Kupovat byty pro závislé či financovat rodiny trestanců z veřejných zdrojů, tedy z daní všech lidí, není už jen socialismus, ani dokonce neomarxismus. To je bolševický přístup ke správě veřejných zdrojů.

Autor: Vladimír Kuchař | pondělí 15.8.2016 8:00 | karma článku: 40.64 | přečteno: 2805x

Další články blogera

Vladimír Kuchař

Diskriminace v Brně za bílého dne

Je v pořádku, když jsou tisíce bezproblémových žadatelů o byt diskriminovány na úkor nepřizpůsobivých neplatičů, kteří dostali přednostně městský byt? To je otázka, která hýbe již delší dobu Brnem.

22.11.2017 v 9:17 | Karma článku: 42.03 | Přečteno: 2156 | Diskuse

Vladimír Kuchař

Zeman jako terč bolševické propagandy

Neomarxista Bartík z Žít Brno zveřejnil o prezidentu Zemanovi, že má rakovinu a nedožije se více než sedmi měsíců. Co za tím je? Odpověď je překvapivě jednoduchá.

11.11.2017 v 10:21 | Karma článku: 40.94 | Přečteno: 1776 | Diskuse

Vladimír Kuchař

Pochybné sociální hokuspokusy v Brně krachují

Brněnská radnice pod vedením neomarxistických sociálních inženýrů z Žít Brno již více než rok rozdává byty neplatičům, nejčastěji romským rodinám. A výsledek? Hluk, nepořádek a stížnosti. Navíc nové dluhy na nájemném.

6.11.2017 v 17:20 | Karma článku: 44.66 | Přečteno: 3768 | Diskuse

Vladimír Kuchař

Lucie - dvojnásobná oběť multikulti propagandy

Chudák Lucie. Aniž by si to uvědomovala, stala se dvojnásobnou obětí multikulti propagandy. Šestnáctiletá „Lála“ Myslíková si užila 5 minut slávy. Ale vše je samozřejmě nakonec jinak.

8.5.2017 v 9:01 | Karma článku: 44.81 | Přečteno: 3841 | Diskuse

Další články z rubriky Občanské aktivity

Karel Trčálek

Vrtění psem a srebrenické horory

Být člověk je nejkrutějším božím trestem, ano, být člověkem je za trest. Kdoví, čím vším jsme se provinili ve svých minulých životech a existencích, že byli jsme takto potrestáni

22.11.2017 v 14:35 | Karma článku: 11.81 | Přečteno: 632 | Diskuse

Ladislav Větvička

Srebrenicke horory a vrtěni psem...

Medyjalni scena je jasna. Vlevo hodny Bosňak, vpravo zly Srb. Hodny Bosňak se pětrazy denně modli a střila do vzduchu. Zly Srb se na Bosňaka tři roky krvežiznivě diva, a pak mu během třech dnu zebere flintu, zmuchla kobereček,

22.11.2017 v 11:11 | Karma článku: 45.07 | Přečteno: 3744 | Diskuse

Ladislav Větvička

Kosovo neni žadne Srbsko

Když se jakysik kmen chce usadit a udržet na jakemsik uzemi, musi splňovat tři předpoklady: 1. přiměřeně suložit, 2. přiměřeně terorizovat a 3. mět přiznivu geopolitycku situaci.

21.11.2017 v 11:11 | Karma článku: 43.70 | Přečteno: 4156 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Tak nám prý zase rusáci zatopili !

Na Netu se nyní objevili odborníci,kteří vědí vše.V Rusku prý zase vybuchlo jaderné zařízení a my zase nic nevíme.

21.11.2017 v 9:29 | Karma článku: 22.28 | Přečteno: 722 | Diskuse

Milada Šnajdrová

Což takhle řídit stát jako neziskovku

Mezi řízením státu a firmy jsou propastné rozdíly. Přesto se pro ni rozhodlo 18,9 % oprávněných voličů. Proto mne napadlo, jak by to vypadalo, kdyby někdo chtěl řídit stát jako nestátní neziskovou organizaci.

20.11.2017 v 12:30 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 826 |
Počet článků 16 Celková karma 42.54 Průměrná čtenost 3920
Brněnský patriot, který vidí svět a lidi kolem sebe převážně nevážně.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.